Tanulókátrya online

2013. április 1. hétfő
írta

A tanulókártya az egyik leghatékonyabb segédeszköz a tanuláshoz. Bármely tantárgy tanulásánál nagy hasznát veheted, elsősorban memoriterek gyakorlására alkalmas. A tanulókártya hagyományosan nem más, mint egy pakli papírkártya, melynek az egyik oldalán a kérdés, a másik oldalán a kérdésre adott válasz olvasható. Nagy előnye, hogy bárhol, bármikor tudsz vele tanulni, nem kell hozzá előkészülni. Kis helyen elfér, így magaddal viheted, ezáltal a lehető legtöbb időt a tanulásra tudod fordítani.

Online lehetőségek

A papíralapú kártyák helyett készíthetünk digitális kártyapaklit is. A www.brainflips.comegy nagyon helyes angol nyelvű online tanulókártya-készítő weboldal. Az oldalon elkészíthetjük saját kétoldalú tanulókártyáinkat, amelyeket ezen a felületen mappákban tudunk tárolni. A kártyákra tölthetünk szöveget, képet, hangot és videót. Egy gyors regisztráció után kezdhetünk saját kártyacsomagunk elkészítéséhez. Az oldal használata ingyenes. A tanuláshoz is ezt a felületet tudjuk használni. Ekkor három megjelenítésből választhatunk: bevezető mód, hagyományos mód és válaszadó mód. A bevezető módnál a kártyák két oldala egymás mellett kerül megjelenítésre, ez a beállítás alkalmas a tanulnivaló gyors átismétlésére. Hagyományos módban a kártyákat úgy használjuk, ahogyan a kezünkbe fogható változatával tennénk, először a kártya kérdés oldalát látjuk, majd megfordítjuk és megjelenik a válaszoldal. A Válaszadó módban lehetőségünk van a kérdésre adott válasz begépelésére is, ezzel a szavak helyesírását is gyakorolhatjuk. A tanulásnál számlálót indíthatunk, eredményünket pedig pontozótábla mutatja. A felhasználók tanulási közösséget alkotnak, csoportokba csatlakozhatunk, egymás kártyáiból is tanulhatunk.

A teljes cikket itt találod.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*